KitaptanSanattan.com’da ONLINE Sergiler Sanatçı NERMİN HAN ile Başladı!

Kategoriler

Paylaş

KitaptanSanattan.com, gelen yoğun istekler üzerine online sanat sergileri açıyor.

Kitap ve sanat dünyasından içeriği zengin ve güncel haberlerle yayın hayatına devam eden KitaptanSanattan.com, sanat dünyasından gelen yoğun talepler üzerine online sergiler açıyor. Sergiler 7-15 günlük olarak gerçekleşecek, sergi haberi yayınlanacak ve aynı zamanda eserler taksitli satış imkanı da sunan kitapdevrimi.com‘dan satışa sunulacak.

İlk online sergi, değerli oyuncu ve ressam Nermin Han ile başladı. Sanatçının 15 eseri sergilenirken eserler kitapdevrimi.com‘dan satışa sunuldu.

Resimde öykülemeyi seven Sanatçı, soyut kompozisyonu figürler ile buluştururken tüm eserlerinin bir adı ve hikâyesi var. ‘Yüzüm bir maskedir’, ‘Elleri Kalem Yerine Taş Tutan Çocuk’, ‘Allah varsa umut da var’, ‘Maskeler’, ‘Sızma’, ‘Duvak’, ‘Çapa’ eserlerinden bazıları…

Kâğıt, mukavva, kontrplak üzerine çalışan ve zaman zaman kazıma tekniğine başvuran sanatçının tarzı, teknik açıdan yeni şeyler denemek. Resimlerinde çağdaş sanatın bir getirisi olan basit malzemeyi tercih eden Han, fırçanın yanı sıra sünger, spatula, çatal-bıçak tahta parçaları gibi birçok araçtan yararlanıyor. Öyle ki bazen istediği dokuyu parmakları yardımı ile elde ediyor. Akrilik ve yağlıboyanın yanı sıra makyaj malzemesi bile resimlerini renklendirebiliyor.

Siz de eserlerinizi online sergi ile binlerce kişiye ulaştırmak ve eş zamanlı satışa sunmak istiyorsanız iletisim@kitaptansanattan.com e-mail yolu ile ya da 0506 1554797 telefon numarasından irtibata geçebilirsiniz.

Nermin Han’ın eserlerini satın almak için:
http://kitapdevrimi.com/urun-kategori/ozel-hediyelik-urunler/resim-heykel/nermin-han/

Nermin Han Kimdir?

Ankara doğumlu sanatçı, hayatından hiç eksik etmediği resim sanatını kişisel serüveninin merkezinde gördüğünü söylüyor ve Soyut kompozisyon üzerine figüratif çalışmalar yapıyor. 2010 yılından bu yana çeşitli karma sergilere katıldı. İlk kişisel sergisini 2011 yılında açtı.

2000 yılında tiyatroda drama eğitimiyle oyunculuğa başladı. Sahne uygulama özel eğitimiyle beraber profesyonelliğe adım atan oyuncu Ankara’da çeşitli özel ve kurum tiyatrolarında oyunculuk yaptı. 2004 yılında ilk özgün oyun metnini yazdı. 2007 yılında Fakir Baykurt’un romanından uyarladığı “Yılanların Öcü” isimli ilk uyarlaması İstanbul Şehir Tiyatrosu edebi kurulundan geçerek repertuara alınmaya hak kazandı. İstanbul’da devlet tiyatrosu ve çeşitli özel tiyatrolarda oyunculuğa devam eden Nermin Han bazı TV ve sinema projelerinde de yer aldı. Beykent Üniversitesi’nde çizgi, desen ve temel tasarım eğitimi aldı. Akademik eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları/Performans bölümünde sürdürüyor.

0

Sepetiniz