Pathos Edebiyat, Sanat, Felsefe Dergisi

Kategoriler

İndirim!
pathos
Hediye Kitap

Pathos Edebiyat, Sanat, Felsefe Dergisi

40.00 TL 29.90 TL

Kategoriler:

Ürün Açıklaması

Paylaş

Üç ayda bir dönemsel olarak yayımlanan Pathos, adından da anlaşılacağı gibi, günümüzde pek de dikkate alınmayan, hakir görülen “duygu”yu kendisine rehber edinen bir  edebiyat, sanat ve felsefe yayınıdır. Duyguyu öne çıkarmasının nedeni bunun en insani yanımız olduğuna dair inancıdır ve günümüzde bin parçaya bölünmüş olan öznenin yeniden var olmasına yönelik arzusunu dışa vurmaktadır.

Pathos’un sadece bir edebiyat yayını olmamasının nedeni sanatlararası ilişkinin yeniden inşa edilmesi amacını gütmesidir; bu şekilde yeniden bütünlüklü bir insan ve dünya algısı yaratabileceğine inanmasıdır. Pathos, konvansiyonel bir yayın değil, aksine yenilikçi, öncü, gündemi takip etmekle yetinmeyip ona müdahale etmeyi arzulayan ve yeni fikirler ileri sürmeye çalışan bir ortak kitap dizisidir. Sanatı, felsefeyi ve edebiyatı hayata üstten bakan disiplinler olarak değil, ama bütün bunları hayatın içinden fışkıran çığlıklar olarak görmektedir.

Pathos evrensel ölçekte düşünecektir ve fakat sadece çevirilerle sınırlı kalmayıp buraya eleştirel bakan özgün yazılar yayımlamayı hedeflemektedir. Sanat insana yürür ve onunla konuşmaya girişir. Bu bağlamda bunaltıya uzak durmaya, mümkün olduğunca ümitli olmaya çalışacaktır. Pathos’ta usta isimlerin yanı sıra yetenekli genç isimlere de yer verilecektir.

Pathos, hayata yeni öneriler sunmaya çalışacaktır.

  • Süreli yayınlarda, derginin son sayısı size ulaştırılacaktır.
  • Önceki sayılara ulaşmak istiyorsanız sipariş verirken belirtebilirsiniz.
  • Birden fazla sayısına ulaşmak istiyorsanız sepet adedini ona göre belirleyebilirsiniz.
  • Kitapdevrimi.com’da her dergi ‘1 Kitap’ hediyelidir.
0

Sepetiniz