Gecen Gündüzüm Olsa – Andreas Steinhöfel

Kategoriler

İndirim!
gecen-gunduzum-olsa

Gecen Gündüzüm Olsa – Andreas Steinhöfel

19.00 TL 15.50 TL

Ürün Açıklaması

Paylaş

Unutmamak ve unutulmamak için…

Alman çocuk ve gençlik edebiyatının yetkin kalemlerinden Andreas Steinhöfel’in imzasını taşıyan Gecen Gündüzüm Olsa, hafızasının küçük oyunlarına direnmeye çalışan bir büyükbaba ile yüreği hasret duygusuyla dolup taşan torunu arasındaki ilişkiye dair, mutluluk verici bir öykü.

Şiirsel metni ve sıcacık resimleriyle dokuz yaş ve üzerindeki her yaştan okurun kendinden bir şeyler bulacağı bu duygu yüklü kitap, “unutmak” ve “unutulmak” kavramları üzerine düşündürürken, sevgiyi olabilecek en naif şekilde anlatmayı başarıyor.

Modern çağın ve değişen aile yapısının yaşlıları nasıl huzurevi çıkmazına yönlendirdiğini eleştiren Gecen Gündüzüm Olsa, büyükanne ve büyükbaba sevgisini yücelterek, onların yokluğunun çocukların ruhunda yarattığı burukluğa değiniyor.

Dokuz yaşındaki Max, sabah uyandığında içinde büyük bir boşluk hisseder: huzurevinde yaşayan büyükbabasının eksikliğidir bu. Kötü bir yerde değilse bile, onun çok uzağındadır. Üstelik hafızası günden güne yitip gitmektedir. Max, yine özlem ve hasret duygularıyla boğuştuğu bir gün, deli cesaretine sığınarak büyükbabasını kaçırmaya karar verir. Kırlara koştukları o mutlu saatlerde, büyükbaba ve torunu Ay ile Güneş’in sonsuz ve hafızasız dansına tanıklık ederler. Hem de birbirlerini ne kadar sevdiklerini asla unutmayacaklarından emin olana kadar…

Birini sevmek için mutlaka onu görmek gerekmediğini hatırlatan bu duygusal öykü, saf sevginin en büyük unutuşlara bile karşı koyabileceğini gösteriyor.

Duyumsattığı hislerle kitapseverlerin kalbindeki sıcaklığı arttıran Gecen Gündüzüm Olsa, her gece görünmese de Ay’ın hep orada olduğunu bilenlerin yolunu aydınlatıyor…

“Hiçbir kalpte bunca hasrete yetecek kadar yer olamazdı…”

Çevirmen : Olcay Mağden Ünal

Resimleyen / Çizen / Fotoğraf :Nele Palmtag

Basım Dili: Türkçe

Orijinal Dil: Almanca

Basım Yeri: Türkiye – İstanbul

Sayfa Sayısı: 72

En / Boy: 15,00 / 21,00 cm

Kağıt Cinsi: 1. Hamur

Basım Tarihi: Şubat 2019

Andreas Steinhöfel

Paylaş

1962’de Almanya’da doğdu. Çocuk ve gençlik roman yazarlığının yanı sıra, çevirmenlik de yapmaktadır. Marburg Üniversitesi’nde İngiliz edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve medya üzerine eğitim aldı. İlk kitabı olan “Dirk und ich” 1991 yılında yayımlandı. Birçok eseri ödül alan Steinhöfel, Almanya Hesse’de yaşamaktadır.

 Diğer kitapları:

Mekanik Prens

Farklı

Çat Kapı

Kiralık Canavar

Sıkı Arkadaşlar ve Spagetti Canavarı

Rico ve Oscar – Derin Gölgeler

Rico ve Oscar – Defolu Kalpler

Rico ve Oscar – Çalıntı Taş

0

Sepetiniz