Hayatı Emen Karanlık – Stephen KING

Kategoriler

İndirim!
hayati-emen-karanlik
Stephen-King

Hayatı Emen Karanlık – Stephen KING

38.00 TL 29.90 TL

Ürün Açıklaması

Paylaş

SERÇELER YİNE UÇUYOR

Thad Beaumont yıllarca George Stark takma adını kullanarak romanlar yazdı; bu adla ün ve para kazandı, kitapları “çoksatanlar” arasında yer aldı. Fakat bir gün bu takma adın ifşa edilmesi tehlikesiyle karşı karşıya kalınca, yıllardır yapmak istediği şeyi yapıp gerçeği kamuoyuna açıklama kararı aldı ve popüler bir dergiye verdiği röportajla birlikte Stark’ın cenaze törenini düzenledi. Artık George Stark yoktu. Thad bir daha bu isimle kitap yazmayacaktı. Ne var ki, Stark’ın “öldürülmesinde” katkısı olan kişiler birer birer cinayete kurban gitmeye başlayınca bunun o kadar da kolay olmayacağı ortaya çıktı. Thad Beaumont’un hayatında bir şeyler fena halde ters gitmeye başlamış, kâbuslar geri dönmüştü. Ve serçeler yine uçmaya başlamıştı…

Parmak izlerini ve ses-izlerini unutuyorsun. Thad ve Liz’in soğukkanlılıkla onun gerçek olduğunu, gerçek KALMAK için cinayet işleyeceğini iddia ettiklerini unutuyorsun. Onlara sadece intikam peşindeki bir hayalete değil, hiç var olmamış bir adamın hayaletine inanmanın ne kadar kaçıkça olduğunu söyledin. Ama yazarlar hayaletleri DAVET ederler. Onlar hiç var olmamış dünyalar yaratırlar, oraları hiç var olmamış insanlarla doldururlar, sonra da bu hayal dünyalarına katılmamız için bizi davet ederler.

Çevirmen : Esat Ören

Basım Dili: Türkçe

Orijinal Dil: İngilizce

Basım Yeri: Türkiye – İstanbul

Sayfa Sayısı: 464

En / Boy: 13,50 / 21,50 cm

Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Basım Tarihi: Şubat 2019

STEPHEN KING

Paylaş

ABD’de Portland’da 1947 yılında doğan Stephen E. King, İskoç ve İrlandalı bir soydan gelmektedir. Çocukluğu Fortwayne-Indiana ve Stratford-Connecticut’ta geçti. Stephen King, Durham’da önce gramer okuluna, ardından da 1966 yılında mezun oluncaya kadar Lisbon Falls Lisesi’ne devam etti. 1968 yılında Orrono’daki University of Maine’de ikinci sınıftayken The Maine Campus’da haftalık bir sütunda yazmaya başladı. Ayni zamanda öğrenci senatosunun bir üyesiyken Vietnam Savaşı’nın devam ettiği yıllarda, Orrono kampüsündeki savaş karşıtı hareketi destekledi. 1970 yılında University of Maine’in İngilizce bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden hemen sonra öğretmen olarak bir iş bulamadığı için bir süre bir çamaşırhanede işçi olarak çalıştı. 1971’de Hampden Lisesi’nde İngilizce öğretmeni olarak işe başladıktan sonra akşamları ve haftasonlarında kısa hikayeler yazdı. 1973 yılında Doubleday & Co. Yayınevi King’in ilk romanı Göz’ü (Carrie) yayınlamayı kabul etti. Aynı yıl Doubleday’deki yeni editör Bill Thompson’dan iyi bir satış yapması halinde öğretmenliği bırakıp tüm zamanını yazmaya ayırabileceğini öğrendi. King, 1973’te North Whindham’da ikinci romanı olan “Salem’s Lot”u (Korku Ağı) yazdı. Çok kısa bir süre yaşadığı Boulder-Colorado’da, konusu Colorado’da geçen “Medyum”u (The Shining) yazdı. 1975’te Mahşer’i (The Stand) Brighton’da tamamladı. King, 1977’de Orrono’da University of Maine’de yaratıcı yazarlık dersi vermeye başladı. 1982 yılında ise bir George Romero filmi olan “Knightriders”daki ve kolej drama topluluğundaki tecrübelerini “Creepshow”un senaryosunu yazarken kullanmıştır. 1985’te “Maximumum Overdrive” adlı filmi hem yazıp hem de yönetti. King’in birçok çalışması sinemaya aktarılmıştır. Bunlar arasında Göz (Carrie), Çağrı (The Dead Zone), Medyum (Shining), Christine, Korku Ağı (Salem’s Lot), Tepki (Firestarter), Kujo (Cujo), Hayvan Mezarlığı (The Pet Semetary), Sadist (Misery) vardır. King, Amerikan Kanser Topluluğu’na düzenli olarak katkıda bulunmakta, Hampden Academy vasıtasıyla lise öğrencilerine burs sağlamakta ve birçok yerel ve ulusal hayır kurumuna destek olmaktadır. Stephen King eserleriyle birçok ödül kazanmış ve korku-gerilim dalında bir klasik olmuştur.

0

Sepetiniz