Yabancı – Stephen KING

Kategoriler

İndirim!
yabanci
Stephen-King

Yabancı – Stephen KING

45.00 TL 31.50 TL

Ürün Açıklaması

Paylaş

Şehir parkında, vahşice katledilen on bir yaşındaki bir erkek çocuğunun cesedi bulunur. Görgü tanıklarının ifadelerine göre katil, İngilizce öğretmeni, şehrin Küçükler Beyzbol Ligi’nin koçu ve herkesin çok sevdiği Terry Maitland’dır. Parmak izi ve DNA sonuçlarıyla desteklenen diğer kanıtlar da tartışılmaz biçimde onu işaret etmektedir.

Bu korkunç cinayetin dehşete düşürdüğü Dedektif Ralph Anderson, eskiden kendi oğlunun da koçluğunu yapmış olan zanlının, bir beyzbol maçının ortasında, herkesin gözü önünde tutuklanması emrini verir. Ne var ki, Maitland cinayetin işlendiği gün başka bir kentte bir konferansta olduğunu iddia eder ve bu, ilerleyen günlerde tanıklarla, kamera görüntüleriyle doğrulanır. Ralph Anderson ve Bölge Savcısı Bill Samuels bu şaşırtıcı gelişmenin yarattığı çelişkiyi çözmek için delillerin izini sürmeye devam ederken, cinayeti aydınlatmaya çalışan herkes bilinmezliklerle ve tehlikelerle dolu bir anafora doğru sürüklenmektedir.

Stephen King yine hayal gücünün sınırlarını zorluyor, yine usta bir hikâye anlatıcısı olduğunu kanıtlıyor…

Çevirmen : Esat Ören

Basım Dili: Türkçe

Orijinal Dil: İngilizce

Basım Yeri: Türkiye – İstanbul

Sayfa Sayısı: 544

En / Boy: 13,50 / 21,50 cm

Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Basım Tarihi: Nisan 2019

STEPHEN KING

Paylaş

ABD’de Portland’da 1947 yılında doğan Stephen E. King, İskoç ve İrlandalı bir soydan gelmektedir. Çocukluğu Fortwayne-Indiana ve Stratford-Connecticut’ta geçti. Stephen King, Durham’da önce gramer okuluna, ardından da 1966 yılında mezun oluncaya kadar Lisbon Falls Lisesi’ne devam etti. 1968 yılında Orrono’daki University of Maine’de ikinci sınıftayken The Maine Campus’da haftalık bir sütunda yazmaya başladı. Ayni zamanda öğrenci senatosunun bir üyesiyken Vietnam Savaşı’nın devam ettiği yıllarda, Orrono kampüsündeki savaş karşıtı hareketi destekledi. 1970 yılında University of Maine’in İngilizce bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden hemen sonra öğretmen olarak bir iş bulamadığı için bir süre bir çamaşırhanede işçi olarak çalıştı. 1971’de Hampden Lisesi’nde İngilizce öğretmeni olarak işe başladıktan sonra akşamları ve haftasonlarında kısa hikayeler yazdı. 1973 yılında Doubleday & Co. Yayınevi King’in ilk romanı Göz’ü (Carrie) yayınlamayı kabul etti. Aynı yıl Doubleday’deki yeni editör Bill Thompson’dan iyi bir satış yapması halinde öğretmenliği bırakıp tüm zamanını yazmaya ayırabileceğini öğrendi. King, 1973’te North Whindham’da ikinci romanı olan “Salem’s Lot”u (Korku Ağı) yazdı. Çok kısa bir süre yaşadığı Boulder-Colorado’da, konusu Colorado’da geçen “Medyum”u (The Shining) yazdı. 1975’te Mahşer’i (The Stand) Brighton’da tamamladı. King, 1977’de Orrono’da University of Maine’de yaratıcı yazarlık dersi vermeye başladı. 1982 yılında ise bir George Romero filmi olan “Knightriders”daki ve kolej drama topluluğundaki tecrübelerini “Creepshow”un senaryosunu yazarken kullanmıştır. 1985’te “Maximumum Overdrive” adlı filmi hem yazıp hem de yönetti. King’in birçok çalışması sinemaya aktarılmıştır. Bunlar arasında Göz (Carrie), Çağrı (The Dead Zone), Medyum (Shining), Christine, Korku Ağı (Salem’s Lot), Tepki (Firestarter), Kujo (Cujo), Hayvan Mezarlığı (The Pet Semetary), Sadist (Misery) vardır. King, Amerikan Kanser Topluluğu’na düzenli olarak katkıda bulunmakta, Hampden Academy vasıtasıyla lise öğrencilerine burs sağlamakta ve birçok yerel ve ulusal hayır kurumuna destek olmaktadır. Stephen King eserleriyle birçok ödül kazanmış ve korku-gerilim dalında bir klasik olmuştur.

0

Sepetiniz