Uyuşturucu Sorunu ve Mücadele Politikası – Mustafa Pınarcı

Kategoriler

uyusturucu-sorunu-ve-mucadele-politikasi

Uyuşturucu Sorunu ve Mücadele Politikası – Mustafa Pınarcı

44.00 TL

Ürün Açıklaması

Paylaş

Özellikle batılı ülkelerde kullanmak amacıyla uyuşturucu madde bulundurma ve uyuşturucu madde kullanma fiiline karşı görüşler, iki ana grupta toplanmıştır. Bir grup, kullanma ve bulundurma davranışını görmezden gelme, yakalama yapmama, soruşturmaya devam etmeme, adli suç olmaktan çıkarma veya yasal hale getirme gibi legalleşme yaklaşımlardan birini veya birkaçını savunurken; diğer bir grup, cezalandırıcı yaklaşımın mücadelede daha etkili ve faydalı olduğunu savunmaktadir.

Bu kitapta uyuşturucu madde kullanma ve kullanmak amacıyla bulundurma suçuna karşı Türkiye’nin benimsemesi gereken politikanın “legalleşmeden yana mı, yoksa cezalandırmaktan yana mı?” olması gerektiğine cevap aranmıştır. Literatür taraması ve uzmanların görüşlerinin yanı sıra, doğrudan yapılan görüşmelerle uyuşturucu kullanıcılarının görüşlerine ve beklentilerine yer verilmiş olması, bu esere ciddi bir ayrıcalık ve özgünlük katmıştır.

Uyuşturucu kullanma ve bulundurma suçu ile mücadele politikası hakkında Avrupa ülkeleri ve Türkiye’yi karşılaştıran ve öneriler sunan bu kitapta, “uyuşturucu kullanmak serbest olsa” benzeri söylemler ile kullanma ve bulundurma suçunda yaşanan legalleşme yanlısı adımların hatalı olduğunu ve bu tespitin nedenlerini bulacaksınız.

Kapak Tasarım : Yasin Özbudak

Katkıda Bulunan (İçerik) : Sercan Ceber

Basım Dili: Türkçe

Basım Yeri: Türkiye – Ankara

Sayfa Sayısı: 252

En / Boy: 16,00 / 23,50 cm

Kağıt Cinsi: 1. Hamur

Basım Tarihi: Nisan 2014

0

Sepetiniz