Makinelerin Alacakaranlığı – John Zerzan

Kategoriler

İndirim!
makinelerin-alacakaranligi
John-Zerzan

Makinelerin Alacakaranlığı – John Zerzan

17.00 TL 12.50 TL

Ürün Açıklaması

Paylaş

Makinelerin Alacakaranlığı, uygarlık krizini ve bu krizden çıkış yollarını ele alan çeşitli makalelerden oluşmaktadır. Gelecekteki İlkel adlı kitabından aşina olduğumuz John Zerzan, bu çalışmasında savaş, toplumsal cinsiyet, kent, gürültü, sembolik kültür gibi uygarlığı yaratan temelleri tek tek ele alıyor. Böylece bizi, çağdaş yaşamın vazgeçilmez bileşenleri olarak kabul edilen bu olgulara yeniden bakmaya, ve bu alacakaranlıktan çıkışın imkânları üzerine düşünmeye sevk ediyor; önsözde de dediği gibi, “varsayımlar sorgulansın, sohbetler çoğalsın” diye…

Çevirmen: Rahmi G. Öğdül

Sayfa Sayısı: 184
Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaos Yayınları

YAZAR HAKKINDA

Paylaş

John Zerzan 1944 yılında ABD’nin Oregon kenti yakınlarında küçük bir kasabada doğdu. Stanford Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitiren Zerzan, daha sonra San Francisco Eyalet Üniversitesi tarih bölümünden mezun oldu. Üniversite öğrenciliği yıllarında devrimci faaliyetlere katılan ve Vietnam Savaşı karşıtı eylemlerinden dolayı kısa bir süre hapis yatan Zerzan, daha sonra akademik çevreleri terk edip, kamyon şoförü ve marangoz olarak San Francisco bölgesindeki sendikal çalışmalar içinde yer aldı.

Halen ABD’nin Eugene kentinde yaşayan Zerzan, bir bütün olarak uygarlığı ve sembolik kültürü sorgulayan genel çalışmalarının yanı sıra, yerel anarşist hareket içinde de aktif bir şekilde yer almaktadır.

0

Sepetiniz