Şefkat, Zorlayıcı Duygu ve Durumlarla Yaşayabilme Sanatı – Zümra Atalay

Kategoriler

İndirim!
sefkat

Şefkat, Zorlayıcı Duygu ve Durumlarla Yaşayabilme Sanatı – Zümra Atalay

20.00 TL 14.60 TL

Ürün Açıklaması

Paylaş

Şefkat, insan yaşamında zaman zaman kaçınılmaz olabilen acıya farkındalık-duyarlılık ve insan acılarının azaltılması doğrultusunda bir sorumluluk gerektirir. Acı karşısında sergilenen duyarsızlık insan olmanın temel erdemlerinden birine körleşmek demektir.

Şefkat, öğrenilip geliştirilebilen ve içinde farkındalık, duyarlılık, empati, cömertlik, paylaşım gibi ögeler barındıran bir erdemdir. Yalnızca birinden diğerine yöneltilen değil, aynı zamanda bireyin kendine yönelttiği öz şefkati de içerir.

Sevgili Zümra Atalay bu eserinde, insan olmanın önemli bir parçası olmasına rağmen giderek unutulmaya başlanan bir değer olan şefkati değişik boyutlarıyla, okuyucunun kolaylıkla takip edebileceği yalın bir dille aktarmış. Bilimsel bilgilerin yanı sıra kişisel deneyimlerini de katarak şefkati yaşamımıza yeni baştan entegre etmenin yollarını paylaşmış. Kitabının okuyucuya önemli katkılar sağlayacağına inanıyor ve özenle ortaya çıkan bu eser için kendisini kutluyorum.

– Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur

Şefkat acıya karşı verilen bilge bir yanıttır. Bu kitap, şefkati anlamak ve onu bir duygudan eyleme dönüştürebilmek için yazıldı.

Editör : Gülşen İşeri

Kapak Tasarım : Ada Somuncuoğlu

Düzelti – Redaksiyon : Hakan Güngör

Genel Yayın Yönetmeni : Bülent Ulus

Katkıda Bulunan (İçerik) : Şevval Ulusoy, Rüveyda Kul

Basım Dili: Türkçe

Basım Yeri: Türkiye – İstanbul

Sayfa Sayısı: 168

En / Boy: 13,70 / 21,50 cm

Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Basım Tarihi: Ağustos 2019

0

Sepetiniz