Kadında Biseksüalite – Akif Poroy

Kategoriler

İndirim!
Kadında Biseksüalite
akif poroy

Kadında Biseksüalite – Akif Poroy

30.00 TL 22.75 TL

Ürün Açıklaması

Paylaş

“1980’li yıllardan itibaren kadın biseksüalitesi ile ilgili yaptığım çalışmalar, katıldığım konferanslar doğrultusunda, ‘Kadın Biseksüalitesi’nin tanımlamasını 1987’de Heidelberg’de gerçekleştirilen 8. Dünya Seksoloji Kongresi’nde yaptım. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) tarafından 2015’te Ankara’da düzenlenen 1. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi için CİSED Başkanı Psikoterapist Cem Keçe’nin önerdiği ‘Biseksüel Kadınlar ve Cinsel Yaşam Sorunları’ konulu konferansı vermek üzere hazırlanırken yaptığım araştırmalar ve başvurduğum bilimsel yayınlarla zenginleşen bilgilerim, konuyu bir kitap haline getirme fikrini doğurdu. Ayrıca 40 yıldan uzun süredir tıbbi seksoloji ile uğraşırken ve cinsel işlev bozukluklarının tedavisini yaparken klinikte çok sayıda biseksüel kadına rastladım. Sigmund Freud ve sonrasında Charlotte Wolff’un kadın biseksüalitesi konusunda görüşlerini ve yazdıklarını değişik toplumlarda klinik çalışmalarımda gözlemledim. Seksüel patolojinin bu önemli konusuyla ilgili yıllar içindeki birikimlerimi, klinik deneyimlerimi ve bilimsel bilgileri Türkiye’de tıbbi seksoloji alanında çalışanlara, cinsel terapistlere ve ilgilenenlere yalın bir Türkçe ile anlatmaya çalışarak bu kitabı hazırladım.”

Dr. Akif POROY, tıbbi seksoloji alanındaki uzmanlığı doğrultusunda, kadın biseksüalitesinin tarihsel sürecinde bilimsel araştırmalar ışığındaki farklı görüş ve bilgilere yer verdiği “Kadında Biseksüalite” adlı kitabıyla kadın cinselliğinin gizemli dünyasına bir kapı aralıyor ve kadın biseksüalitesi ile ilgili merak edilen sorulara yanıt veriyor:

“Biseksüel kadınlar erkeklerden de hoşlanabilir mi?
Biseksüelliğin heteroseksüellikten ve lesbiyenlikten farkı nedir?
Biseksüellik biyolojik bir rahatsızlık mı?
Biseksüellik doğuştan var olan bir sorun mu, yoksa bir tercih mi?
Biseksüel kadınların sağlık sorunları nelerdir?
Heteroseksüel bir kadın sonradan biseksüel olabilir mi?
Bir kadının biseksüel olduğunu kabul etme süreci nasıl olur?
Biseksüellik dışarıdan bakıldığında anlaşılır mı?
Biseksüel kadınların erkekler hakkındaki düşünceleri nasıldır?
Biseksüel kadınlar birbirlerini nasıl bulurlar? Biseksüel bir çift birlikte nasıl sosyalleşir?”

Sayfa Sayısı: 160
Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Pusula Yayınevi – Ankara

YAZAR HAKKINDA

Paylaş

Akif Poroy, Türk kadın doğum uzmanı doktor ve seksologdur.
İstanbul’da doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Almanya’da Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası, Sitoloji Sertifikası yaptı. Tıbbi Seksoloji konusunda özellikle kadında cinsel fonksiyon bozuklukları ve cinsel sorunlar ile ilgili araştırmalar yaptı. 1980’de Alman Sitoloji Derneği üyeliğine alındı. Tıbbi seksoloji araştırma ve yayınları sonucu 1986’da San Francisco’da yayınlanan “Who’s Who in Sexology” adlı kitapta yayınlanan tek Türk oldu

0

Sepetiniz