Bulutları Aralayan O Kadın – Hüsniye Kaya

Kategoriler

İndirim!
bulutlari-aralayan-o-kadin

Bulutları Aralayan O Kadın – Hüsniye Kaya

18.00 TL 14.90 TL

Ürün Açıklaması

Paylaş

“Herhangi bir sebepten dolayı birileri susarken, senin çığlık atman, şahsi endişeler yüzünden birileri sinerken senin varlık göstermen, ataletin gölgesinde birileri teslim olurken senin mücadele etmendir seni omurgalı yapan… Kundak bezi ile kefen bezi arasında iz bırakmaya gayretin olsun ki mezar taşında doğum tarihi ile ölüm tarihin arasında tire olmayasın.” diyen “O Kadın” Hüsniye Kaya’nın siyasi ve toplumsal mücadelesi, anlatılıyor bu kitapta.

“Doğduğu toprakların güzellik ve gelenekleriyle, çağdaş Türkiye’nin değerlerini harmanlayan sevgili Hüsniye Kaya’yı tanımış olmanın gurur ve mutluluğu içinde kendisini kutluyorum. Yolu ve şansı her zaman açık olsun.”

– Önay  Alpago –

“O; ‘yüreği, kimliği ve kişiliği’, ‘“vatan ve Atatürk’ sevgisiyle yoğrulmuş, gerçek bir ‘yurtsever’dir; tam bir ‘onurlu ve yürekli Cumhuriyet kadını’dır… Bir siyasetçi ve tutkulu bir CHP’li olarak, iyi ki Hüsniye Kaya’yı tanımışım.”

– Algan  Hacaloğlu  –

“Haksızlıklara karşı ilk isyan bayrağını zaman kaybetmeden açan, içinde liderlik pasaportu gizli biri. Ülkemizin politikasının, ihtiyaç duyduğu ve karşısında daima

saygı ile önünüzü ilikleyerek, ayağa kalkmanız gereken bir kadın başkan modeli.”

– Ömür Göksel  –

“23. Dönem İstanbul 1. Bölgeden milletvekili adayı oldum. Listede çok renkli adaylar vardı, bunlardan biri de Hüsniye Kaya idi. Son sıralarda olmasına rağmen ön sıralarda olanlardan çok daha fazla çalışan Kaya’nın yumuşak üslubu ve ikna edici bir tarzı vardı…”

– Bayram Meral  –

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 200

Ebat : 13,5 x 21

0

Sepetiniz