Cemaat ve Barzani – Erdal Sarızeybek

Kategoriler

cemaat-ve-barzani
erdal-sarizeybek

Cemaat ve Barzani – Erdal Sarızeybek

23.15 TL

Ürün Açıklaması

Paylaş

Hepsi üç beyzade idi. Yavuz Sultan Selim’le işbirliği yaptılar. Barzan’da bey oldular. Osmanlı dağılırken elli yılda altı isyan çıkardılar. Adına Kürt isyanları dediler ama değildi…

Hepsi üç Şeyhzade idi. Sultan II. Mahmud’la işbirliği yaptılar. Barzan’da şeyh oldular. Cumhuriyet kurulurken elli yılda on isyan çıkardılar. Onlar da Kürt isyanları dediler ama değildi…

Bu altı kişi Barzan’dan yola çıkmıştı… Amaçları bir devlet kurup Asya ile Anadolu arasına konmak idi. Cemaat ve Barzani Irak’ta yaşarken… Kahin Ezra Tevrat’ı kaleme alıyor kutsal Yahudi halkını seçiyordu. Kimdi bunlar?

Kapak Tasarım : Mustafa Batal

Basım Dili: Türkçe

Basım Yeri: Türkiye – İstanbul

Sayfa Sayısı: 385

En / Boy: 14,00 / 23,00 cm

Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Basım Tarihi: Kasım 2013

ERDAL SARIZEYBEK

Paylaş

Erdal Sarızeybek; (d. 1956, Kaman, Kırşehir), Türk asker.

1976 yılında Kara Harp Okulu’dan jandarma teğmen rütbesiyle mezun oldu. 1978-1996 yılları arasında jandarma teşkilatının sınır, eğitim ve iç güvenlik birliklerinde komutanlık yaptı.

1990 yılında Fransız Jandarma Subay Okulundaki öğrenimini müteakip 1992-1994 yılları arası Şemdinli Hudut Tabur Komutanlığı görevinde bulundu.

1996-1998 yılları Paris Askeri Ataşe Yardımcılığı görevini yürüttü. 2002 yılında Türkiye’de Adli Kolluk konusunda master yaptı. 1999-2003 yılları arasında Van, Manisa ve Şanlıurfa’da İl Jandarma Komutanlığı görevlerinde bulundu. 2005 yılında atandığı Ankara Uzman Jandarma Öğrenci Alay Komutanlığı görevinde iken albay rütbesinde kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri Birinci Derece Gümüş Liyakat Madalyası sahibi emekli albay Sarızeybek, evli, iki çocuk babası olup çok iyi derecede Fransızca bilmektedir.

0

Sepetiniz