Toplumdan Bireye Aforizmalar, İnsan, çözülmemiş davalar ülkesidir – Sevil Atak

Kategoriler

İndirim!
toplumdan-bireye-aforizmalar
sevil-atak

Toplumdan Bireye Aforizmalar, İnsan, çözülmemiş davalar ülkesidir – Sevil Atak

15.00 TL 12.90 TL

Ürün Açıklaması

Paylaş

Toplumsal açıdan her anlamda birey ait olduğu sistemin temel yapıtaşıdır. İsterse var olur, isterse susar. Ancak toplum tepki gösterirse o da sesini yükseltir. Ekonomik, siyasal, ahlaki her türlü değişim, ilerleme veya gerileme önceden var olanın üzerinde yeniden var olur. Farklı bakış açıları, çelişkileri ve dönüşümleriyle birey, her an büyük bir resmin içindedir, döner döner gelir yine kendine yazar.

Sosyolog Sevil Atak, “toplumdan bireye” aforizmalarıyla toplum-birey ilişkisini, sınıfsal çelişkileri, değer yargılarını; farkındalık, erişebilirlik, tarih, siyaset, ekonomi ve teknoloji gibi pratikleri bilimsel bir bakış açısıyla ve şeffaf bir biçimde ele alıyor.

Hiçlik, varlık, oluş ve uygarlık eksenindeki aforizmalarıyla sözün özüne yoğunlaşan Atak, dildeki sadelik ve şiirsel söyleyişle de okuma eylemine edebi bir haz katıyor.

Basım Dili: Türkçe

Basım Yeri: Türkiye

Sayfa Sayısı: 126

En / Boy: 13,50 / 19,50 cm

Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Basım Tarihi: Kasım 2017

YAZAR HAKKINDA

Paylaş

Sevil Atak, İstanbul, Nişantaşı’nda doğdu.

Yüksek eğitimi Eskişehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü.

Almış olduğu diğer eğitimler sırasıyla: stratejik yöntemler, etkili iletişim stratejileri ve beden dili, Özel Kız Sanat Okulu, müzik, bilgisayar, medya ve siyasetçilerden oluşan sınav usulü dersler ve başarı sertifikaları. Ayrıca aktif olarak bazı siyasi partilerin sosyal alandaki çalışmalarının yanı sıra, antikacılık, işletmecilik, hat ve tezhip alanlarında da eğitim ve çalışma faaliyetinde bulunmuştur.

0

Sepetiniz