Prekazi Vurdu, Gol Oldu! – Cevad Prekazi, Onur Bayrakçeken

Kategoriler

İndirim!
prekazi-vurdu-gol-oldu-kitap
prekazi-vurdu-gol-olduprekazi-onur-bayrakceken

Prekazi Vurdu, Gol Oldu! – Cevad Prekazi, Onur Bayrakçeken

24.00 TL 19.40 TL

Ürün Açıklaması

Paylaş

“Cevad, rahatça başa çıkabileceğiniz kolay bir oyuncu değildi ama birlikte cehennemden geçebileceğiniz futbolculardandı!”

– Jupp Derwall

Rönesansta Gentile Bellini, yükselişi başlatan Fatih Sultan Mehmet’in efsane portresini yapmıştı. 400 yıl sonra ise Cevad Prekazi, meşhur sol ayağını Bellini’nin fırçayı kullanmadaki ustalığında kullanarak zamanın ötesine geçen “top”lu eserlere imza attı. 1980’leri 90’lara bağlayan Türk futbol rönesansında Cevad Prekazi, Monaco’ya öyle bir gol attı ki Fransız efsane hoca Arsene Wenger’e bile kramponunu ters giydirdi! Üstün doğal yeteneğini açıklamak için “Koşsam Real Madrid’de oynarım” diyen Balkan futbol dehası Prekazi, topa her dokunuşunda adeta geçmişi geleceğe bağlayan köprüler inşa etti. Oynarken kendi hayallerini gerçekleştirirken, gelecek kuşaklara da futbolda hayal ile gerçek arasındaki çizginin gol çizgisi kadar ince olduğunu ispatladı.

– Ali Ece

1957’de Tito Yugoslavya’sında, Kosova’nın Mitroviça kentinde dünyaya gelen Cevad Prekazi, Galatasaray’a imza attığı 1985 yılından bugüne Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden biri oldu. Uzun yıllar formasını giydiği Partizan takımıyla şampiyonluklar kazandıktan sonra, sarı – kırmızı formayla da unutulmaz başarılara imza attı. Galatasaray’ın 14 yıllık şampiyonluk hasretini dindiren Eskişehir maçındaki frikik golü, destansı Neuchatal Xamax maçındaki muhteşem futbolu ve tabii ki Köln’de Monaco’ya çektiği füze! O, kendi deyimiyle bir “frikik doktoru”. Ancak futbolculuğunun da ötesinde, kendine has imajı ve entelektüel birikimiyle Cevad Prekazi gerçek bir idol.

Bu kitapta Cevad Prekazi’nin hayatını; edebiyata, tarihe, spora, müziğe dair fikirlerini okuyacaksınız.

Editör : Yoldaş Özdemir

Kapak Tasarım : Zeynep Özatalay, Cansu Özcömert

Genel Yayın Yönetmeni : Özlem Özdemir

Katkıda Bulunan (İçerik) : Eren Taymaz

Basım Dili: Türkçe

Basım Yeri: Türkiye – İstanbul

Sayfa Sayısı: 212

En / Boy: 13,50 / 19,50 cm

Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Basım Tarihi: Mart 2019

0

Sepetiniz