Unutulacak Gibi Değil, Bir Opera Sanatçısının Anıları – Güler Keskinkaya

Kategoriler

İndirim!
unutulacak-gibi-degil

Unutulacak Gibi Değil, Bir Opera Sanatçısının Anıları – Güler Keskinkaya

10.00 TL 7.50 TL

Ürün Açıklaması

Paylaş

Anadolu’da bir kız çocuğu doğar. Yıl 1939’dur.  Ata’nın yitirildiği yılın ardından dünyaya gelmiş ve ilk piyanoyu bir lisede görmüştür. O yıllarda liselerde piyano bulunmaktaymış. Hem de Anadolu’muzun bir köşesinde; Afyon’da. Okumaya ve şiire daha da ötesi müziğe meraklı bu genç kız ileride sesi dünyaca bilinecek bir sopranodur.

Güler Keskinkaya’nın anıları sadece bir müzisyenin anıları değil, aynı zamanda ülkemizin yakın tarihine de ışık tutan, sosyal yaşama, aile hayatına ve eğitime yönelik ipuçları da veren bir çalışmadır.

Ülkemizi yurtdışında da en başarılı şekilde temsil eden opera sanatçısı Keskinkaya’yı, Güzel bir bahar günüydü; Ağabeyim beni “Sana bir şey göstereceğim,” diyerek Afyon Lisesi’ne götürdü. Kocaman, parlak siyah renkte ve üzerinde beyaz siyah tuşları olan o çok ilginç nesneyi göstererek: “Biliyor musun Güler, işte bu piyanodur,” dedi. “Tuşlara basınca sesler çıkar. Sen de tuşlara bas, bak neler duyacaksın.” günlerinden; İtalyan kültür heyetine başarılı bir konser yapınca Roma Accademia Nazionale di Santa Cecilia akademisinin “perpesione mente” mükemmelliyetlik kursunda Giorgio Favaretto ile çalışmak üzere burs kazandım” süreçlerine değin bir azim ve yükselişin öyküsünü, müzik tarihimize ışık tutan samimi bir akış içinde okuyacaksınız.

Genel Yayın Yönetmeni : İsmet Arslan

Basım Dili: Türkçe

Basım Yeri: Türkiye – İstanbul

Sayfa Sayısı: 92

En / Boy: 13,50 / 21,00 cm

Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Basım Tarihi: Eylül 2019

0

Sepetiniz