Nejat İşler’den yeni kitap: ‘Ben Hep Senin Yanındayım’

Kategoriler

Paylaş

Bazen bir film, bazen bir dostluk ifadesi, bazen şöhretin eşiğindeki sevgiliye destek, bazen bir vefa yemini, bazen teselli: ‘Ben Hep Senin Yanındaydım’
Nejat İşler’in kalbinden, aklından, hayalinden hikâyeler…

Nejat İşler’in, Can Yayınları’ndan çıkan ilk kitabı ‘Gerçek Hesap Bu!’dan sonra yeni kitabı ‘Ben Hep Senin Yanındaydım’, Can Yayınları bünyesinde kurulan Mundi Yayınları’ndan çıktı.

‘Ben Hep Senin Yanındaydım’ aynı kadın için birbiriyle yarışan iki dostun, bir beyaz yakalının katıldığı zoraki doğum günü kutlamasının, Bodrum’da büyük bir yıkımın ardından bir bohemin yaşamının üzerine sıcak hikâyelerden oluşuyor.

Kitaptan:

‘Gözlerimi kapadım, seni düşledim. yan koltuğumda oturuyordun. elinde bi kitap vardı. göz göze geldik, “masal okuyorum, iyi geliyor,” dedin. yanıma kitap almayı unutmuşum. sıkıntımı anladın, kitabı bana uzattın. “al, okumaya başla, iyi gelecek.” teşekkür edip aldım kitabı elime. tam ilk sayfayı çevirecekken uçağın güvenlik anonsu düşlerimden uyandırdı beni. gözümü açtığımda, hostes kılığına bürünmüş dünyanın en güzel kadını, portakal suyu uzattı, çapkın bi göz kırpış eşliğinde. 

“Buyrun Nejat bey.” 
“Teşekkür ederim.” 

Bardaktan bi yudum aldım. havai fişekler patladı içimde. votka portakal! tekrar kapattım gözümü, düşümde seni görmek için. kitabı geri verecektim, yoktun. kitabın kapağına baktım: 

Ben Hep Senin Yanındaydım.

Masallara daldım…’

0

Sepetiniz